سردار شهید رمضانعلی عامل گوشه نشین

سردار شهید رمضانعلی عامل گوشه نشین

شهدا

سردار شهید رمضانعلی عامل گوشه نشین

 

اطلاعات شناسایی

نام : رمضانعلی

نام خانوادگی : عامل گوشه نشین

نام پدر : نصرالله‌

محل تولد : مشهد

تاریخ تولد : 1340/01/01

تاریخ شهادت : 1362/12/05

مکان شهادت : جفیر

تحصیلات : دیپلم

منطقه شهادت : منطقه عملیاتی خیبر

شغل : پاسدار انقلاب اسلامی

یگان خدمتی : لشکر 5 نصر – تیپ امام صادق علیه‌السلام

گلزار : حرم‌ مط‌هر امام‌رضا علیه‌السلام

 

زندگی نامه

شهید رمضانعلی عامل ماه مبارک رمضان ۱۳۴۰ ، در محله «عامل» مشهد متولد شد، دوران دبستان تا دبیرستان را بیشتر در مسجد می گذراند؛ همین حضور او در مسجد و آشنایی اش با اندیشه های انقلابی امام خمینی(ره)، او را در مسیر آرمان های امام قرار داد.

شروع دوران مبارزه اسلامی و انقلابی ملت مسلمان ایران در سال ۱۳۵۶، فصل تازه ای درزندگی این شهید بزرگوار گشود. قبل از پیروزی انقلاب، به دلیل فعالیت های چشمگیرش، چندین بار تحت تعقیب ماموران رژیم پهلوی قرار گرفت و هر بار، با هوشیاری از دست آنان گریخت.

او پس از پیروزی انقلاب، به عضویت سپاه درآمد و سال ۵۹ به عنوان محافظ بیت امام(ره)، به جماران اعزام و از نزدیک با زندگی و شخصیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی آشنا شد.

با شروع جنگ تحمیلی از اولین کسانی بود که همراه فرمانده شهیدش بابامحمد رستمی، به جبهه اعزام و در جبهه ا…اکبر به عنوان تک تیرانداز و خدمه نفربر مشغول خدمت شد.

شهید عامل سال ۱۳۶۰ در مناطقی چون بستان، چزابه و دب حردان، به عنوان فرمانده گردان، مشغول انجام وظیفه و در همین دوران در ایستگاه حسینیه، از ناحیه پا مجروح شد.

در عملیات مسلم بن عقیل سال ۱۳۶۱ نه تنها فرماندهی گردان را به عهده داشت، بلکه آب و غذا و مهمات را بر دوش خود می گذاشت و به خط اول می برد. در همان عملیات نیز به سختی مجروح شد و ترکش به دست و ریه او اصابت کرد. پس از انتقال به مشهد در بیمارستان قائم(عج) بستری شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت. پیش از بهبودی دوباره به جبهه بازگشت و به عنوان جانشین تیپ امام صادق(ع)، عملیات والفجر مقدماتی، والفجر یک و ۲ را هدایت کرد.

در عملیات خیبر در جایگاه فرمانده تیپ امام صادق(ع)، رشادت های زیادی از خود نشان داد. پس از عبور دادن نیروهای تحت فرماندهی اش از هورالهویزه و تصرف پاسگاه ها و جاده های مواصلاتی عراق، سرانجام ۵ اسفند ماه سال ۶۲، از ناحیه سر مجروح و به فیض عظیم شهادت نائل شد.

ثبت خاطره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *